top of page
DOMINIKA MORKOVINOVÁ

právní asistentka

Mojí životní základnou je rodina, kterou tvoří můj přítel David a naše psí smečka (a zároveň chovatelské stanice) Spotty Pack. V testu mi jako nejsilnější talent vyšla empatie, což je mé celoživotní téma. Umožňuje mi s velkou energií a naplněním pomáhat lidem okolo sebe. Právo je pro mě obor, ve kterém svým dílem práce a seberealizací věřím, že pomáhám dělat svět spravedlivější.

Ve volném čase mě těší práce na sobě samé v jakékoliv formě. Vedle toho svou energii nejraději investuji do práce s našimi psy, s nimiž se věnuji hlavně dogfrisbee a pasení ovcí. Ráda se také rozvíjím v nádherné francouzštině, s oblibou se kdykoliv ponořím do tlusté knihy s plným hrnkem kvalitního čaje a trávím čas s lidmi a v přírodě i okem objektivu.

VZDĚLÁNÍ

2012 - dosud

2008 - 2012

KARLOVA UNIVERZITA, PRÁVNICKÁ FAKULTA, Praha

magisterské studium

předpokládané ukončení v r. 2018

GYMNÁZIUM ARABSKÁ, Praha

humanitní zaměření, zakončení vyšší státní maturitou z češtiny a angličtiny, dále milované francouzštiny a základů společenských věd

PRACOVNÍ ZKUŠENOSTI

11/2015 - dosud

Právní asistentka

9/2014 - 11/2015

Právní asistentka

3/2014 - 6/2014

Právní asistentka

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ VĚDOMÍ PRÁVNÍCI, Praha

Od prvního pracovního setkání s Petrem jsem věděla, že jde cestou, kterou se chci dát i já a kterou sama cítím za vlastní. Největší část mé pracovní agendy leží ve školském právu, v rámci něhož píši i diplomovou práci na téma “Zakládání soukromých škol”. V budoucnu bych se ráda mimo školského práva zaměřila také na právo spotřebitelské, pracovní a obchodní, právo životního prostředí a obecně občanské právo.

BDO Tax, s. r. o., Praha

Pracovala jsem jako právní asistentka právního oddělení společnosti se zaměřením zejm. na obchodní právo.

ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ REZEK A PARTNEŘI, Praha

První praxe na pozici právního asistenta.

bottom of page